Znajdź czas na trening

31 maja, 2021, Adam Rosolak

Jesteś zabiegany, masz dużo pracy i obowiązków? Nie masz w ciągu dnia wolnej chwili na trening? Dopasowanie treningu do intensywnego stylu życia może być czasem trudne, ale nie jest niemożliwe.
Na szczęście planowanie treningów nie musi być stresujące, a w rzeczywistości istnieje wiele zabawnych sposobów włączenia ćwiczeń do swojego życia bez konieczności poświęcania czegokolwiek.

Zaplanuj swój dzień
Masz 24 godziny w ciągu dnia, tak jak wszyscy inni, od Ciebie zależy jak je wypełnisz. Możesz zacząć od zanotowania, jak spędzasz dni w nadchodzącym tygodniu. Zapisz, ile godzin spędzasz pracując, z rodziną, oglądając telewizję, śpiąc oraz na innych czynnościach. W ten sposób będziesz mógł ocenić, gdzie sesja treningowa będzie najbardziej pasować. Następnie planuj każdy dzień tygodnia, a to pomoże Ci skupić się na tym, kiedy możesz ćwiczyć. Pamiętaj, że zawsze powinieneś być gotowy na elastyczność, ponieważ czasami coś się po prostu dzieje i musisz pominąć sesję, ale pisanie planu sprawia, że wydaje się on bardziej formalny i będziesz bardziej skłonny się go trzymać.

Pracuj wokół swojego planu dnia
Jedną z konsekwencji posiadania takiego planu jest to, że możesz w prosty sposób zauważyć kiedy najbardziej odpowiada Tobie wykonanie treningu. Jednym z rozwiązań jest po prostu ustawienie alarmu na 20-30 minut wcześniej i wykonanie treningu przed pójściem do pracy lub szkoły, może to być trening grupowy w naszym klubie, sesja biegowa lub po prostu spacer. To świetny zastrzyk energii na rozpoczęcie dnia.

Alternatywnie idąc do pracy lub szkoły zabierz ze sobą torbę z rzeczami na trening. I po stresującym dniu rozładuj napięcia w ciele wykonując trening popołudniu lub wieczorem.

Droga do pracy Twoim treningiem
Innym sposobem na dopasowanie ćwiczeń do swojego regularnego harmonogramu jest zaplanowanie dojazdu do pracy. Poeksperymentuj. Jeśli mieszkasz blisko miejsca pracy wypróbuj spacer lub jazdę na rowerze. Albo jeśli dojeżdżasz komunikacją miejską to wysiądź z autobusu / tramwaju jeden lub dwa przystanki wcześniej. Jeśli jest to dla Ciebie bardziej wygodne zaplanuje w ten sposób drogę do domu. Taka aktywność po pracy pomoże Ci uwolnić się od całego nagromadzonego stresu.

Ćwicz z przyjaciółmi
Bycie z innymi, którzy podzielają Twoją pasję do ćwiczeń, jest to nie tylko motywujące ale też inspirujące. Dodatkowo jeśli Twoi znajomi są na podobnym poziomie umiejętności, możecie motywować się wzajemnie do osiągania jeszcze lepszych rezultatów. Wasze treningi mogą obejmować sporty zespołowe, możecie zdecydować się na wspólne bieganie lub jazdę na rowerze albo spotkać się razem na zajęciach grupowych w CB163 😉

Po prostu bądź aktywny
Pamiętaj, że coś jest zawsze lepsze niż nic. Nawet jeśli to tylko pół godziny. Przyspieszenie tętna przez 30 minut zawsze będzie lepsze z punktu widzenia zdrowia i sprawności, niż leżenie na kanapie przed telewizorem! Może to być wszystko, spacer, bieg, jazda na rowerze, taniec. Kluczem zawsze jest poruszanie ciałem. Dzięki temu poczujesz się lepiej.

pozostałe wpisy