Jak wrócić do formy po urlopie?

14 września, 2021, Adam Rosolak

Treningi po urlopie bywają ciężkie. Jest jednak kilka sposobów, które pozwolą Ci szybko wrócić do formy po wakacyjnych szaleństwach.

Wszyscy uwielbiamy jeździć na wakacje. Ten czas daje nam tak bardzo potrzebne wytchnienie od codziennych stresów i pozwala nam naładować baterie.

Często wykorzystujemy urlop na oddawanie się niezdrowym przyjemnościom oraz zapominamy o reżimie treningowym i odpowiednim żywieniu. To nic złego. Wakacje mogą sprawić, że trochę zboczysz z kursu, ale to nie znaczy, że Twoja forma, nad którą pracowałeś przez ostatnie kilka miesięcy, zniknęła.

Jak wrócić na właściwe tory? Oto kilka prostych wskazówek.

 1. Zrób sobie przerwę od alkoholu
  Nawet jeśli nie pijesz zbyt dużo, być może wypiłeś więcej alkoholu w ciągu ostatniego miesiąca niż zwykle. Zrób sobie przerwę na kilka tygodni. Sprawi to, że powrót do umiaru będzie wydawał się łatwiejszy, a weekendowe piwo lub lampka wina do kolacji będą jeszcze przyjemniejsze.
 2. Wysypiaj się
  Jeśli ostatnie kilka tygodni spędziłeś na późnych spotkaniach ze znajomymi, imprezach lub spacerach w świetle księżyca, to nadszedł czas, żeby priorytetowo potraktować odpoczynek.
  Odpowiednia ilość snu, zwłaszcza po wakacjach, jest niezbędna dla naszego ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli jesteś odpowiednio wypoczęty, będziesz bardziej skłonny do kontynuowania swojej rutyny treningowej.
  Przyjęło się, że osiem godzin snu to złoty standard, ale jeśli wydaje się to nierealne, zacznij od pójścia spać godzinę wcześniej niż zwykle. Ustaw przypomnienie na 15 do 30 minut przed pójściem spać i wykorzystaj ten czas na zakończenie pracy, wyłączenie elektroniki i relaks.
 3. Wyznacz cele
  Wyznaczanie celów to świetny sposób na zwiększenie motywacji do ćwiczeń. Po prostu zadaj sobie pytanie: „gdzie chcę być za dwa miesiące?” A może chodzi Ci po głowie zapisanie się na jakieś wydarzenie sportowe, triathlon albo bieg rzeźnika. Zrób to. A treningi biegowe w CB163 pomogą Ci się odpowiednio przygotować.
 4. Zacznij od mniejszych kroków
  Czasami może być przydatne po prostu cofnąć się o kilka kroków od miejsca, w którym byłeś przed wakacjami. Przez pierwszych kilka treningów weź mniejsze obciążenie. Po prostu bądź cierpliwy i pozwól swojemu ciału wrócić do normy. Rozumiem, że treningi mogą być po powrocie trudne, a ich rozpoczęcie może być nawet trudne psychicznie, ale później zawsze poczujesz się niesamowicie.

 

Pamiętaj, że wszyscy musimy od czasu do czasu odpocząć. Odpoczynek od treningów jest korzystny i niezbędny dla Twojego organizmu. A jeśli podczas wyjazdu przytyjesz kilogram czy dwa, zrelaksuj się! Stracisz go w mgnieniu oka. Po prostu bądź aktywny, kontroluj kalorie i pij dużo wody.

pozostałe wpisy